اخبار > گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه ریزی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه ریزی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد

نشست مسئولین، کارشناسان و رابطین ستادی حوزه آمار و اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد به مناسبت گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه ریزی در سالن آفتابگردان دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ مدیر اداره آمار و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان در این نشست ضمن گرامیداشت روز آمار و تقدیر از مسئولین آماری، نقش آمار را پیش نیاز تصمیم گیری ها، برنامه ریزی ها، توسعه و تحول در جامعه دانست و ایجاد یک نظام کارآمد و موثر در تولید و عرضه آمار را از الزامات اولیه و ضروری برنامه ریزی قلمداد کرد.

دکتر لیلا منظوری با اشاره به اینکه یکم آبانماه به عنوان روز ملی آمار و برنامه ریزی نامگذاری شده، گفت: ارائه راهکارهای مناسب به منظور ارتقاء فرهنگ آماری، آگاه نمودن کاربران از آمارهای موجود، شناساندن اهمیت آمار و ارائه آمارهای صحیح و مبتنی بر روشهای علمی از اهمیت بسزایی در توسعه پایدار کشور برخوردار است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با تلاش، فرهنگ تولید آمار صحیح، بهنگام و همچنین استفاده درست از آنها را در جهت بیان وضعیت موجود و ترسیم وضعیت مطلوب در حیطه وظایف محوله سرلوحه کار خود قرار دهیم.

رئیس اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این نشست ضمن حفظ تقویت روحیه همکاری و هماهنگی درون بخشی، بر حمایت و مساعدت همه جانبه در مسیر توسعه و ارتقای سیستم آمار دانشگاه تاکید کرد.

زینب زرین با بیان اینکه ارائه هر گونه آمار باید از دقت کافی برخودار باشد، اظهار داشت: ضرورت آمار و اطلاعات در عرصه سلامت بسیار محسوس است و بدون داشتن آمار دقیق و بهنگام سیاستگذاری، برنامه ریزی، تعیین اهداف و راهکارها و در نهایت ارزیابی نتایج مطلوب امکان پذیر نمی باشد.

بر پایه این گزارش؛ در این نشست پیشنهادات، انتقادات و راهکارهایی در خصوص هرچه بهتر شدن وضعیت موجود آمار، کاهش نقاط ضعف و افزایش نقاط قوت ارائه شد.

به گزارش وب دا؛ در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر به کارکنان و کارشناسان حوزه های مختلف آماری دانشگاه از زحمات آنها تقدیر شد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 


٠٨:٤١ - شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٠٧٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٧خروج
آدرس: یاسوج - بلوار مطهری - ساختمان ستاد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 7379 - 3333 - 074 و 7371-3333-074
تمامی حقوق این سایت متعلق به اداره ی آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. @2107