اخبار > نخستین کارگاه روش تحقیق مقدماتی و پروپوزال نویسی با هدف ارتقای توانمندی پژوهشی و با حضور کارشناسان و کارکنان واحدهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و پژوهشگران علاقمند در 20 و 21 آذرماه برگزار گردید.


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آمار
نخستین کارگاه روش تحقیق مقدماتی و پروپوزال نویسی با هدف ارتقای توانمندی پژوهشی و با حضور کارشناسان و کارکنان واحدهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و پژوهشگران علاقمند در 20 و 21 آذرماه برگزار گردید.

دکتر لیلا منظوری مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه درباره اهميت و ضرورت برگزاري اين دوره آموزشي گفت:هدف از برگزاري كارگاه دو روزه «روش تحقيق» ارتقاء سطح آگاهي و دانش کارشناسان در زمينه چگونگي انجام تحقيقات كاربردي در حوزه علوم پزشكي و با استفاده از ابزارهاي مناسب براي طراحي و اجراي طرح هاي تحقيقاتي در زمينه مسائل پزشكي و نهايتا پاسخ به سئوالات در خصوص مشكلات بهداشتي درماني و ارائه راه حل جهت رفع مشكلات موجود در سطح جامعه می باشد.

برنامه دو روزه کارگاه به شرح زیر به اتمام رسید

عنوان: روش تحقیق مقدماتی

گروه مخاطب: کارشناسان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی، 
،کارشناسان پژوهشی، رابطین آماری حوزه های مختلف دانشگاه.
عناوین سرفصل ها: اولویت بندی،کلیات روش تحقیق، انتخاب عنوان تحقیق،بیان مساله و ضرورت اجراي طرح مرور متون، انواع مطالعات اپیدمیولوژیک، کارگروهی،ارایه کارگروهی، متغیرها، نمونه گیری و محاسبه حجم نمونه، روشهای جمع آوری داده ها، اهداف اصلی، اختصاصی، کاربردی، سوالات و و فرضیات پژوهشی، اخلاق در پژوهش، جدول زمانبندی اجراي طرح، منبع نویسی، کارگروهی.

 مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه و مدرس این کارگاه
در خصوص علل نیاز به تشکیل این کارگاه گفت: اهمیت پژوهش و تحقیق در دنیای امروز به حدی است که در ارزیابی علمی یک کشور ، مرکز تحقیقات و یا دانشگاه میزان ارائه پروژه ها، مقالات تحقیقی و پژوهشی و کیفیت آنها به عنوان معیاری مهم در ارزیابی سطح علمی آن کشور و یا مرکز در نظر گرفته می شود.
 وی ادامه داد: حضور فعال کارکنان و کارشناسان حوزه های آماری و محققین در کارگاه روش تحقیق مقدماتی موجب توانمند سازی آنها  در مراکز و موسسات تحقیقاتی و آشنایی سیستماتیک آنان با چارچوب علمی روش تحقیق و نگارش صحیح پروپوزال خواهد شد لذا انتظار می رود توانمندسازی مقدماتی محققین موجب تفکر سیستماتیک در پژوهش، انتخاب عناوین و اهداف اولویت دار و قابل دسترسی و طراحی صحیح یک کار تیمی شود که برون ده آن ارائه نتایج پژوهشی کاربردی و قابل استناد در مجامع علمی خواهد بود.
همچنین از تلاش و پیگیری های خانم زرین مسوول اداره آمار دانشگاه و کارشناسان واحد آمار، واحد آموزش و برنامه ریزی و اداره خدمات دانشگاه جهت هماهنگی و برگزاری شایسته کارگاه دو روزه «روش تحقیق» و سایر عوامل اجرائی قدردانی و تشکر نمود.
گفتنی است؛ در این کارگاه به کلیه شرکت کنندگان گواهی آموزشی تعلق گرفت.

 

کارگاه آمار

کارگاه آمار

کارگاه آمار

کارگاه آمار

کارگاه آمار

کارگاه آمار

کارگاه آمار

کارگاه آمار

کارگاه آمار

کارگاه آمار

کارگاه آمار


١٠:٤٣ - يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٢٦٦٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٠خروج
آدرس: یاسوج - بلوار مطهری - ساختمان ستاد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 7379 - 3333 - 074 و 7371-3333-074
تمامی حقوق این سایت متعلق به اداره ی آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. @2107