اخبار > پیام تبریک سرپرست دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت روز ملی آمار و برنامه ریزی


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک سرپرست دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت روز ملی آمار و برنامه ریزی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پیامی با اشاره به اهمیت آمار و داده های ثبتی و تاثیر آمار در مدیریت و برنامه ریزی ،روز آمار و برنامه ریزی را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ در متن پیام آمده است‪‎‪:

امام علي(ع) می فرمایند پايداري زندگي به برنامه ‏ريزي درست و وسيله رسيدن به آن ، مديريّت صحيح است
روز اول آبان ماه در تقویم کشورمان به نام روز آمار و برنامه ریزی نامگذاری شده است
نقش روز افزون آمار و اطلاعات به عنوان پیش نیاز کلیه تصمیم گیریها،سیاستگذاری ها و برنامه ریزی ها بر کسی پوشیده نیست.این نقش در عصر اطلاعات به قدری بدیهی است که نظام آماری کشورها و حجم و کیفیت بانک های اطلاعاتی آنها نه تنها یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی کشورها به شمار می رود،بلکه متقابلاً نیز سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی کشورها،بدون در اختیار داشتن آمار کافی،صحیح و دقیق و بهنگام ممکن نیست. 
 بی تردید برنامه ریزی یکی از ارکان اساسی مدیریت سازمانها برای رسیدن به اهداف تعیین شده می باشد و همکاری و همفکری همکاران متعهد و آگاه از جمله کارشناسان آمار و برنامه ریزی در کسب موفقیت های سازمانی دارای ارزش و اهمیت زیادی است.
آمار در برنامه ريزي ، مديريت و نظارت برنامه هاي مراقبتي بهداشتي نیزاز اهميت اساسي و بنيادي برخوردار است. ترديدي نيست كه خدمات بهداشتي را بدون درنظر گرفتن حقايق آماري نمي توان به طور موثر اجرا كرد. تصميم گيري در اداره امور سازمانهاي بهداشتي و درماني بايد بر پایه اطلاعات و داده های علمي و آماري و اطلاعات صحیح استوار باشد چرا كه ارسال اطلاعات نادرست و نابهنگام از اوضاع بهداشتي و درماني مردم از دور افتاده ترين نقاط تا نزديكترين آنها منجر به اخذ تصميمات نابجاي سياست هاي بهداشتي و درمانی خواهد شد.
امروزه برنامه‎ریزی و مدیریت در دانشگاه  با وجود تخصصی بودن شاخص‎ها و گستردگی متغیرهای آن، بدون ارائه آمار ثبتی و اطلاعات علمی و به‎روز امکان‎پذیر نیست. آمار با به تصویر کشیدن واقعیت‎های موجود و با خلاصه‎سازی و نتیجه‎گیری از داده‎ها در قالب گزارشات، جداول و نمودارهای تحلیلی و توصیفی متنوع، نقاط قوت و ضعف را به سرعت شناسایی کرده و  راه توسعه و پیشرفت و استفاده بهینه از منابع را فراهم می‎آورد و از اتلاف وقت و سرمایه و دوباره کاری‎ها و تصمیم‎های اشتباه جلوگیری می کند.
بی تردید توانمندی ها و تعهد همكاران شاغل در واحدهای آمار در سطوح مختلف بخش های بهداشتی و درمانی نقش اساسی را در دستیابی به آینده روشن در عرصه خدمت رسانی ایفا می‌نماید.
اینجانب روز آمار و برنامه ریزی را به همکاران حوزه آمار و رابطین آماری شاغل در معاونت های زیر مجموعه دانشگاه و کلیه مراکز بهداشتی و درمانی تبریک عرض می کنم و از تلاش های این عزیزان در پیشبرد اهداف دانشگاه تشکر و قدردانی می نمایم.

دکتر پرویز یزدانپناه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج


١١:٤٦ - دوشنبه ٦ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦١٣٢    /    تعداد نمایش : ٤٦٧خروج
آدرس: یاسوج - بلوار مطهری - ساختمان ستاد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 7379 - 3333 - 074 و 7371-3333-074
تمامی حقوق این سایت متعلق به اداره ی آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. @2107